Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

37 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, 6 të vdekur dhe 251 të shëruar

Shkup, 7 shtator – Zhurnal.mk – Ministria Shëndetësisë, njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 484 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 37 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 9 raste të reja, në Prilep 5, në Tetovë 3, Gostivar 1, Dibër 1, Gjevgjeli 12(migrantë), Strumicë 1, Radovish 1, Koçan 1, Probishtip 1, Dellçevë 1 dhe Kratovë 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 251 pacientë.

-Shkup 171
-Kumanovë 15
-Shtip 10
-Prilep 15
-Tetovë 2
-Veles 6
-Manastir 2
-Kavadar 4
-Gostivar 2
-Gjevgjeli 2
-Probishtip 3
-Pehçevë 3
-Berovë 5
-Vinicë 1
-Sveti Nikolë 8
-Kërçovë 1
-Negotinë 1

Ndërkohë kanë vdekur gjashtë pacietnë. Bëhet fjalë për një pacient 73 vjeçar nga Shkupi, një pacientë 79 vjeçar nga Struga, 55 vjeçar nga Gostivari, 63 vjeçar nga Kriva Pallanka, 86 vjeçar nga Dellçeva dhe 74 vjeçar nga Kërçova. Të gjithë kanë ndëruar jetë në spitale.

Numri i përgjithshëm deri tani e të infektuarve për momentin është 15127, i të shëruarve 12486, i të vdekurve 623 ndërsa rastet aktive janë 2018.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...