Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

379 sanksione për mosmbajtje të maskës

Shkup, 12 shkurt – Gjatë ditës së djeshme në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsejtë 379 shkelje për mosmbajtjetë maskës mbrojtëse si masë preventive për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Nga MPB-ja në vazhdimësi bëjnë apel për respektim dhe zbatim të masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria, e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

Ali Ahmeti: Mbretëreshat e xhudos do mbeten inspirim dhe simbol për brezat e ardhshëm

D V

Lëvizja Besa mbajti kuvendin e nëndegës në Kamjan, ja kush u zgjodh kryetar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...