Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

38 aksidente trafiku për 24 orë në Kosovë, një përfundon me fatalitet

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e aksidenteve të ndodhura gjatë ditës së djeshme në Kosovë.

Numri total i aksidenteve të djeshme është 38, nga kjo shifër, një aksident ka përfunduar me fatalitet, gjashtë me persona të lënduar dhe 31 vetëm me dëme materiale.

Për personat që shkelën rregullat e trafikut u shqiptuan 1216 tiketa.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 28 persona, 19 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Postime të ngjashme

Komentohet propozimi i Kurtit për Traktatin e Paqes Kosovë-Serbi

Dafina Vidishiqi

Ekrem Hyseni mbledh anëtarët e kryesisë së LDK-së, të njëjtit dje refuzuan Agim Veliun

Dafina Vidishiqi

Kjo është letra që Osmani ia çoi Borrellit ku ia vazhdoi mandatin EULEX-it

Dafina Vidishiqi

Nagavci: Nga viti i ardhshëm shkollor, do të hyjnë në përdorim Tekstet Alternative

Dafina Vidishiqi

Shqiptarët e Luginës i kërkojnë Kurtit t’i bëj pjesë të dialogut me Serbinë

Dafina Vidishiqi

PSD ironizon me Kurtin: Takimi me Vuçiqin nuk ka ndodhur është Fake News

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...