Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shkup, 22 prill – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 2596 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 603 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjisturar 209, në Kumanovë, 62, në Strumicë 39, Manastir 38, Ohër 36, Prilep 31, Tetovë 27, Koçan 21, Veles dhe Shtip 19, Kërçovë 14, Gostivar 13, Kavadar 11, Radovish 8, Strugë 7, Vinicë 6, Kriva Pallankë dhe Resnje nga 5, Gjevgjeli, Vallandovë dhe Demir Hisar nga 4, NEgotinë, Shën Nikollë, Probishtip dhe Pehçevë nga 3, Berovë, Dellçevë dhe Krushevë nga 2, Dibër, Bogdanc dhe Makedonski Brod nga 1.

Kanë ndëruar jetë gjithsej 39 pacientë. Bëhet fjalë për 18 pacientë nga Shkupi, 3 nga Ohri, 3 nga Tetova, 3 nga Strumica, 3 nga Kavadari, 2 nga Prilepi, 2 nga Kumanova, dhe nga 1 nga Manastiri, Velesi, Shtipip, Koçani dhe Probishtipi.

Nga ana tjetër janë shëruar gjithsej 641 pacientë.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 149221 persona. Prej tyre, 126234 janë shëruar, 4595 kanë vdekur, ndërsa rastet aktive janë 18392.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV

Z H

Publikohet thirrje publike për përmirësimin e efikasitetit energjetik të objekteve komunale

Z H

Hiqen pengesat, pas 14 muajsh u rihap kufiri me Greqinë

B L

Presidenti kundër qeverisë, nuk dekreton ligjin për ndërtimet ilegale që u votua në Kuvend

B L

Pendarovski u takua me Zef Mazin, kryenegociatori i Shqipërisë me BE-në

B L

Dixhitalizimi: “Nxënësit do të mësojnë nga tekste të printuara nuk do të rrinë para kompjuterit”

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...