Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

39 zyrtarë braktisin Isa Mustafën brenda dy ditëve

Lëvizjet e asamblesitëve të LDK-së këto ditë kanë qenë temë diskutimi. Asamblesitët e LDK-së, kanë zgjedhur largimin nga partia e tyre për të i’u bashkuar lëvizjes të VV-së dhe iniciativës së Osmanit.

Brenda dy ditësh 39 zyrtarë kanë braktisur LDK-në.

Asambleisti i LDK-së në Podujevë i bashkohet VV-së, pesë asambleistë të LDK-së në Ferizaj e braktisin subjektin e tyre për t’iu bashkuar iniciativës së Vjoses, asambleistja më e votuar e LDK-së në Ferizaj i bashkohet VV dhe 33 anëtarë të LDK-së nga Mitrovica i bashkohen iniciativës së Vjosës.

Postime të ngjashme

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

Arrestimi i 8 policëve, ambasadori amerikan në Kosovë: Askush mbi ligjin

T E

Serbia sulmonte Prekazin, e thirra Xhemajl Mustafën dhe Enver Malokun

T E

Kosova përkujton Epopenë e UÇK-së pa ish-komandantët që janë në Hagë

S.B.

Kategorizimi i ri i komunave, 14 në zonën e kuqe

S.B.

Partitë pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...