Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

395 raste të reja dhe 15 viktima nga virusi në vend

Zhurnal Ads

Shkup, 14 janar – 396 raste të reja, 15 viktima dhe 442 persona të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit.

Indeksi i probabilitetit të rasteve pozitive në raport me numrin e testeve sot rezulton 18 për qind. Më shumë raste janë regjistruar në Shkup, ndërsa në qytetet tjera nuk janë regjistruar më shumë se nga 20 raste të reja.

Numri më i lartë i të shëruarve është regjistruar në Shkup, Prilep dhe Kavadarc. Bilanci i rasteve aktive mbetet mbi 16 mijë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nesër ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Z H

Kreu i BFI-së ngushëllon familjen e Vrenezi dhe lavdëron policët shqiptarë që na e zbardhën fytyrën

E.E.

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe

R ZH

Moti me diell, temperatura deri 16 gradë

E.E.

Zaev: Dhuna ndaj grave është e papranueshme, është përgjegjësia jonë t’i mbrojmë viktimat

Z H

Filipçe i vizitoi studentët nga viti i gjashtë në mjekësinë e përgjithshme, të cilët ndihmojnë në përpunimin e listave anketuese në ISHP

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...