Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Katër mijë punonjës shëndetësor janë paraqitur për të marr vaksinën antiCovid

Ministri i Shëndetësisë Venko Fjilipçe gjatë vizitës së klinikës shëndetësore në Bit Pazar njoftoi se afro 4 mijë punonjës shëndetësor janë paraqitur për të marr vaksinën antiCovid, e cila gjatë këtij muaji pritet të arrijë në vendin tonë.

“Biseduam se si do të organizohet puna rreth vaksinave nëpër punktet, në dy ndërrime dhe nga një ndërrim në poliklinikat e tjera, do të jenë aktive që të 7 poliklinikat. Deri në këto momente janë paraqitur afro4 mijë punonjës shëndetësor për të pranuar vaksinën”, tha ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe.

“Ueb faqja ku qytetarët do të mund të paraqiten për të marrë vaksinën nesër do të jetë aktiv”, njoftoi Filipçe.

Ministri Filipçe ndërkohë njoftoi se për momentin nuk ka nevojë për masa shtesë sa i përket parandalimit të përhapjes së koronavirusit, por bëri thirrje që të respektohen masat aktuale.

Postime të ngjashme

Shahpaska në Berovë në dhënien e lejes në shtëpinë për mbrojtje sociale të personave të moshuar “Dr. Ivan Vllashki”

D V

Nga sot hyrja në Gjermani vetëm me test negativ

D V

Rritet numri i rasteve të reja me Kovid-19, trendi i paraqitjes së llojeve të reja me siguri do të vazhdojë

D V

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë për dalje nga shteti pritet 40 minuta

D V

ASH caktoi kandidatin e saj për kryetar të Dibrës

D V

Mot shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...