4 plumba në sy të fëmijëve/ Policia zbulon atentatorin e Edison Begajt (EMRI)

Pas tre muajsh, Policia e Vlorës shpalli në kërkim autorin e dyshuar të atentatit që iu bë Edison Begajt, ngjarje e ndodhur në datën 29 maj në fshatin Kaninë.

 

Efektivët po kërkojnë 36-vjeçarin Mitri Prifti, banues në Tiranë, për të cilin Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasja me paramendim”, mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.

“Ky shtetas dyshohet se për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri, shtetasin E. B, 41 vjeç, i cili si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur”, njoftoi policia.

Mbrëmjen e 29 majit, një person i veshur me uniformë policie i zuri pritë, teksa ai po udhëtonte me makinë më fëmijët e tij. Sapo zbriti nga mjeti, ai u qëllua  me katër plumba.

Related posts

18 vjeçari nga Gostivari dyshohet për përdhunim të një vajze minorene

Z H

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, policia i gjeti 120 thasë miell pa dokumentacion

D V

Gjykata cakton paraburgim për Zoran Mileski

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com