Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Shkup, 14 qershor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1337 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar vetëm 4 raste të reja, informon Zhurnal.

Prej 4 rasteve të reja, në Shkup janë regjistruar 3 raste ndërsa në Prilep 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 14 pacientë ndërsa ka ndëruar jetë vetëm 1. Bëhet fjalë për një pacient 66 vjeçar nga Shkupi.

Deri tani në vendin tonë gjithsej janë infektuar 155540 persona. Numri i të shëruarve 149642, i të vdekurve 5472 ndërsa rastet aktive shënojnë 426.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkarkohet Goran Sugareski, emërohet drejtori i ri i Doganave

D V

Qeveria e rriti ndihmën për qytetarët, agjencitë turistike, klubet e natës dhe restorantet e dasmave

D V

Qeveria e RMV-së shpërblen me dy milionë denarë Dejan Georgievskin për suksesin në lojërat olimpike

D V

Vendet e Vishegradit PRO “Mini Schengen-it”: Mbështesin përshpejtimin e procesit të zgjerimit të BE-së

D V

Digjen pyjet e Kopanicës së Shkupit (Foto)

D V

Meteoalarm portokali, edhe sot mbi 40 gradë Celsius

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...