4 të shëruar dhe 16 raste të reja me Covid

Shkup, 6 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2873 testime, ndërsa janë regjistruar 16 raste të reja me korona virus, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, 4 prej të infektuarve janë nga Tetova, 3 nga Strumica dhe 3 nga Shkupi. Në Kumanovë 2 raste të reja, ndërsa në Prilep, Gostivar, Ohër dhe Strugë nga 1.

Nuk ka pacientë të cilët kanë vdekur nga covid ndërsa janë shëruar vetëm 4.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155732 persona. Prej tyre, 150104 janë shëruar, 5486 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 142.//Zhurnal.mk

Related posts

Ahmeti – Lajçak: Ballkani meriton paqe dhe integrim

D V

BE-ja me ndihmë për më të goditurit nga zjarret në Maqedoninë e Veriut

D V

UT e shënoi 245-vjetorin e Pavarësisë së SHBA-ve

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com