Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

4 të vdekur, 404 raste të reja, shërohen 182 pacient

Zhurnal Ads

Shkup, 24 tetor – Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.524 testime dhe janë regjistruar 404 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 172 janë në Shkup, Kumanovë 15, Dibër 4, Shtip 8, Prilep 25, Tetovë 41, Strugë 4, Veles 6, Manastir 4, Ohër 11, Kavadar 5, Gostivar 20, Gjevgjeli 9, Strumicë 29, Kriva Pallankë 2, Koçani 18, Probishtip 3, Berovë 6, Vinicë 2, Dellçevë 4, Sveti Nikole 2, Kërçovë 3, Resnjë 2 dhe Negotinë 9.

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se janë shëruar 182 pacientë dhe 14 të tjerë kanë humbur jetën. Prej pacientëve të një është nga Prilepi, dy nga Kumanova, një nga Kriva Pallnaka, një nga Shkupi, një nga Gjevgjlia, një nga Koçani, Struga, Manastiri, Renja me dy pacientë të ndjerë, Vinicë një, Berovë një, Tetovë një.

Numri i përgjithshëi i të diagnostifkuarve që nga fillimi në Maqedoni është 26.394, ku prej tyre 18.430 janë shëruar dhe 897 kanë humbur jetën. Aktualisht në Maqedoni ka 7.067 raste aktive me COVID-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ja si do të paguhen pensionet

T E

Shtrenjtohen çmimet, varfërohet shporta e konsumatorëve

E.E.

Zaev: Besoj se me Bullgarinë do të gjejmë zgjidhje

E.E.

1406 raste të reja, 937 të shëruar dhe 21 të vdekur

T E

Lëvizja BESA pavarësohet nga LSDM, do të veprojnë veçmas në Kuvend

E.E.

Sapo filloi seanca në Kuvend u dha një orë pushim, shkak dokumentet e papërkthyera në shqip

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...