Agjencia Zhurnal.mk

4 të vdekur dhe 13 të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoni

Shkup, 27 prill – Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë informon se sot janë regjistruar 53 pacientë të shëruar nga Covid 19, me çka numri i të shëruarve shkon në 553, njofton Zhurnal.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë 4 pacientë nga Covid 19. Bëhet fjalë për një paciente 58 vjeçare nga Zhelina e Tetovës, një 81 vjeçare nga Kumanova, një 47 vjeçar nga Kumanova dhe një 66 vjeçar nga Manastiri. Numri total i të vdekurve arrinë 65 persona.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 13 pacientë të tjerë të infektuar me Covid 19. Kështu, bilansi i të infektuarve shkon në 1399.

Në Shkup janë regjistruar 4, Kumanovë 5, Prilep 2 dhe Tetovë 2.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...