Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

4 të vdekur dhe 37 raste të reja me Covid në Maqedoni, shërohen 131 pacientë

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 464 teste për covid 19 dhe janë regjistruar 37 raste të reja në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 20 raste të reja, më pas në Kumanovë dhe Tetovë nga 3, në Strugë, Ohër, Gostivar dhe Koçan nga 2, ndërsa në Shtip, Veles dhe Kriva Pallankë nga 1 rast.

Kanë ndëruar jetë katër pacientë. Bëhet fjalë për një 57 vjeçar nga Vinica, dy pacientë të moshës 57 dhe 77 nga Ohri dhe një 74 vjeçar nga Struga.

Nga ana tjetër janë shëruar 131 pacientë.

Deri tani në vend gjithsej janë infektuar 15827 persona. Prej tyre 13315 janë shëruar, 652 kanë vdekur ndërsa rastet aktive për momentin janë 1860.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Për tetë muaj mbi 1 milion euro në xhep të deputetëve, për vetëm 19 seanca

R Zh

126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

R Zh

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...