Agjencia Zhurnal.mk

4 të vdekur dhe 48 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 28 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 387 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 48 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, më së shumti ka në Shkup, gjithsej 20. Më pas në Kumanovë 3, Dibër 1, Prilep 3, Strumicë 4, Tetovë 1, Koçan 9, Probishtip 1, Pehçevë 1, Vinicë 2, Dellçevë 1 dhe Shën Nikollë 2.

Kanë ndëruar jetë 4 pacientë. Bëhet fjalë për dy pacientë të moshës 73 dhe 62 vjeçare nga Shkupi, një 69 vjear nga Kumanova dhe një 72 vjeçar nga Tetova.

Ndërkohë janë shëruar 61 pacientë.

Deri tani gjithsej janë infektuar 17674 persona. Prej tyre, 14642 janë shëruar, ndërsa 729 kanë ndëruar jetë. Rastet aktive për momentin janë 2303.///Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...