Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

400 raste të reja, 11 të vdekur dhe 206 pacient të shëruar, bilanci me Covid 19

Shkup, 19 janar – Në 24 orët e fundit, janë kryer 2327 teste dhe 400 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 198

-Kumanovë 28

-Tetovë 16

-Prilep 14

-Gostivar 9

-Shtip 8

-Manastir 7

-Veles 14

-Ohër 12

-Strumicë 7

-Kavadar 19

-Strugë 7

-Koçan 5

-Kërçovë 8

-Gjevgjeli 1

-Negotinë 2

-Dibër 10

-Resnjë 4

-Kriva Palankë 4

-Radovish 3

-Berovë 3

-Dellçevë 8

-Probishtip 6

-Mak.Kamenica 2

-Krushevë 2

-Demir Kapija 2

11 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (82, 63, 75, 74 dhe 53), një pacient nga Manastiri (66), Strumica (70), Kavadri (55), një pacient nga Struga (77), një nga Koçani (71) dhe një nga Pehçeva (71). Pacientët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 206 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 146

-Kumanovë 4

-Tetovë 3

-Prilep 1

-Gostivar 5

-Shtip 2

-Manastir 4

-Veles 3

-Strumica 2

-Kavadar 1

-Koçan 12

-Kërçovë 2

-Gjevgjeli 1

-Dibër 1

-Radovish 13

-Delçevë 1

-Probishtip 3

-Makedonska Kamenica 2

Deri më tani, një total prej 434,568 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Postime të ngjashme

Programi i ri arsimor “Erasmus + (2021-2027)” me buxhet të dyfishuar

B L

Kërkohet paraburgim për Sasho Mijallkovin

Z H

ASH-AAA: Tërheqim amandamentet pasi të zyrtarizohet se VMRO i ka tërhequr nga ligji për shtetësi

B L

Rasti “Thesari”: 8 vite burg për Sasho Mijallkov

Z H

Sindikalistët thërrasin në protestë, të drejtat shkelen edhe në kohë pandemie

B L

Dorëzohet VMRO-DPMNE: Tërheqë amandamentet për ligjin për shtetësi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...