Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

408 raste të reja, 4 të vdekur dhe 280 të shëruar

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2140 testime, ndërsa janë regjistruar 408 raste të reja me Covid-19 në: Shkup-227, Kumanovë-12, Shtip-15, Prilep-4, Tetovë-34, Strugë-5, Veles-15, Manastir-10, Ohër-23, Kavadar-4, Gostivar-2, Strumicë-18, Kriva Palankë-6, Radovish-7, Koçan-4, Demir Hisar-4, Pehçevë-2, Berovë-2, Vinicë-1, Delçevë-1, Sveti Nikolë-3, Kërçovë-6, Resnjë-1, Negotinë-2. 

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 280 pacientë të shëruar. 

Kanë ndërruar jetë 4 persona, dy pacientë nga Shkupi (64 dhe 77 vjeç), një nga Resnja (59 vjeç) dhe një pacient nga Manastiri (76 vjeç). Prej tyre një pacient ka ndërruar jetë jashtë spitalit, ndërsa të tjerët në kushte spitalore. 

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me Covid-19 në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 24.196, numri i pacientëve të shëruar është 17.672, i viktimave – 850, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive në vend është 5.674.

Në covid-spitalet trajtohen 364 pacientë, prej të cilëve 67 janë me oksigjeno-terapi kurse 4 të kycur në respiratorë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

E pushtuar nga emocionet, Flora jep lajmin se ilaçi për sëmundjen e saj arrin në fund të muajit

T E

1905 raste aktive me Covid, situata është stabile

Z H

Në vend të orës policore, masa të reja, VMRO nuk do t’i bllokojë ndryshimet ligjore

admin

Faqja nga “Marilyn Monroe” për Grubin, kritikohet sot edhe nga mediat maqedone, ja si arsyetohen nga kabineti i tij!

E.E.

Fundjavë pa TVSH, tre ditë për blerje të produkteve vendore, shërbimeve dhe IT-pajisjeve

E.E.

ARM si anëtare e NATO-s nis misionin e parë në Kosovë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...