Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

41 pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

147 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me COVID-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

Sipas njoftimit të Spitalit, 4 pacientë janë në respiratorë (CAP), 108 pacientë janë në oksigjenoterapi, ndërsa nga këta 41 janë në gjendje më të rëndë.

Gjatë 24 orëve të fundit në këtë Spital janë shëruar 11 pacientë nga COVID-19.

“Përndryshe, gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë 154 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe nga këta 20 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm”, thuhet në njoftimin e Spitalit. /Zëri

Postime të ngjashme

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

Osmani fton ish-presidentët në takim “për respektim të memories institucionale”

S.B.

Ferat Shala do ta udhëheqë Komisionin për Ekonomi, kërkohet bashkëpunim i mirëfilltë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...