Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

414 raste të reja dhe 496 të shërruar

Shkup, 1 janar – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1619 testime ndërsa janë regjistruar 414 raste të reja me koronavirus. Instituti për Shëndet Publik ka njoftuar se 496 persona kanë fituar betejën kundër KOVID-19.

Në 24 orët e fundit, shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e koroanvirusit. Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë evidentuar 83 743 raste me KOVID-19, numri i pacientëve të shëruar është 61 943 i të vdekurve 2 510. Numri i rasteve aktive është 19 290.

Postime të ngjashme

OSBE dhe Këshilli për Etikë në Media i promovuan Udhëzimet e para për raportim etik të mediave onlajn në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Vlefshmëria e pasaportave të skaduar të shtetasve tanë në diasporë do të vazhdohet deri në fund të vitit

Z H

Pasi mungoi për disa seanca me radhë, sot Ruskoska u paraqit në gjykim për 27 prillin

Z H

Zaevi nuk dëshiron t’i komentojë shkrimet për Fërçkovskin derisa nuk përfundojnë procedurat për ambasadorë

R Zh

Ministria e Ekonomisë: Nuk ka prolongim të afateve për llogaritë përfundimtare

R Zh

Kyçyk: Marrëdhëniet e mira fqinjësore pjesë e rëndësishme e procesit, por jo nga korniza negociuese

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...