499 qytetarë janë vaksinuar me dozën e tretë

Shkup, 6 tetor – Gjatë ditës së djeshme janë aplikuar gjithsej 3845 doza të vaksinave, prej të cilave 958 ishin si dozë e parë, 2813 si dozë e dytë, ndërsa 425 persona janë vaksinuar me dozën e tretë të vaksinës kundër Covid, informon Zhurnal.

 

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se deri më 5 tetor janë vaksinuar gjithsej 792174 qytetarë, të rivaksinuar janë 740822, ndërsa dozë të tretë gjithsej kanë marë 499 qytetarë.

Sipas numrit të vaksinave të aplikuara, 38% e gjithë popullatës në vendin tonë është vaksinuar, ndërsa 35% e popullatës në shtet kanë pranuar dy doza.//Zhurnal.mk

Related posts

Stratum: LSDM para VMRO-DPMNE-së, BDI gati barazohet me koalicionin ASH-AAA

D V

Editorial/ Kandidatët të mbështetur nga populli, viktimë e koalicioneve mes partive

Z H

Rasti “Tortura”/ Mijallkov dhe gjashtë të tjerë lirohen nga akuza

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More