Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

45 aksidente në trafik shkaktohen për një ditë në Kosovë

Dhjetëra aksidente në trafik po vazhdojnë të shkaktohen për çdo ditë në vend.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shkaktuar 45 aksidente në trafik.

18 aksidente kanë qenë me të lënduar ndërsa 27 me dëme materiale.

Gjatë kësaj kohe, policia ka shqiptuar edhe gjoba ndaj gjithë atyre që nuk kanë respektuar rregullat në trafik.

Kësisoj policia ka shqiptuar 557 gjoba për mosrespektim të rregullave në trafik.

Kujtojmë që me uljen e temperaturave, Policia e Kosovës kishte kërkuar nga qytetarët që të kenë kujdes gjatë vozitjes për shkak të mjegullës dhe ngricave.

Ndërsa, vit pas viti në vend shkaktohen qindra aksidente në trafik, shumë prej të cilave përfundojnë edhe me fatalitet.

Shkaktarët kryesorë të aksidenteve në trafik janë vlerësuar të jenë, shpejtësia, vozitja nën ndikimin e alkoolit, përdorimi i telefonit gjatë vozitjes dhe mosrespektimi i shenjave në trafik.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...