Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Shkup, 24 korrik – Në Vranjë, që nga fillimi i vaksinimit, 12,006 shtetas të Maqedonisë janë vaksinuar me dozën e parë.

 

Ndërsa 9.392 persona janë vaksinuar me dozën e dytë.

Qendra Shëndetësore në Vranjë njoftoi sot se deri më 23 korrik, janë dhënë gati 77 mijë doza të vaksinave dhe në atë numër përfshihen shtetas serbë të vaksinuar dhe shtetas nga vendet e tjera.

Shumica e vaksinuarve në Vranje janë nga Serbia, pastaj nga Maqedonia dhe ka disa qytetarë nga Bosnja dhe Hercegovina.

Related posts

Boçvarski: Rruga e shpejtë Gradsko-Prilep po ndërtohet me shpejtësi

Z H

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 41 gradë

Z H

Nga dita e nesërme qytetarët e Maqedonisë do të mund t’i marrin letrnjoftimet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com