Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

46 pacientë me coronavirus në Spitalin e Pejës, 36 në oksigjeno-terapi

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 46 pacientë me coronavirus, ndërsa prej tyre 36 janë në oksigjeno-terapi.

Në njoftim thuhet se prej tyre 9 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Në 24 orët e fundit, 316 pacientë kanë kryer analiza, dhe në total kanë bërë 4,644 analiza gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. 8 operacione janë bërë gjatë ditës së djeshme.

252 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë dhe nga këta 22 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

7 lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Dy lindje kanë qenë normale 5 me prerje cezariane. Janë lindur 7 foshnje, 5 të gjinisë mashkullore dhe 2 të gjinisë femërore.

Postime të ngjashme

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...