Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

46 raste të reja, 526 të shëruar dhe 12 të vdekur nga Covid 19

Shkup, 2 janar – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 378 testime ndërsa janë regjistruar 46 raste të reja ma KOVID-19. Raste janë evidentuar në Shkup-22, Kumanovë 2, Prilep-1, Strugë-7, Ohër-3, Kavadar-4, Gostivar-3, Makendoski Brod-1, Resnjë-1 dhe Negotinë-1.

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 526 pacientë të shëruar, ndërsa numri më i madh janë nga Shkupi, edhe atë 295 persona.

Në 24 orët e fundit 12 persona kanë humbur jetën si pasoj e KOVID-19.

Numri i personave të diagnostifikuar me koronavirus që nga fillimi i pandemisë është 83 789, numri i pacientëve të shëruar 62 469, ndërsa numri i të vdekurve 2 522.

Postime të ngjashme

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...