Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

477 raste të reja, 331 të shëruar dhe 10 të vdekur nga Covid 19

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – MSH-ja njofton se gjatë 24 orët e fundit janë bërë 2.543 testime kurse janë regjistruar 477 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 221, Kumanovë – 27, Prilep – 24, Kavadar dhe Strumicë nga 20, Gostivar – 18, Ohër – 17, Manastir – 15, Shtip – 13, Tetovë – 12, Resnjë – 10, Dellçevë – 8, Kërçovë, Berovë dhe Veles nga 7, Kriva Pallankë dhe Radovish nga 6, Gjevgjeli dhe Krushevë nga 5, nga 4 raste në Koçanë dhe Vinicë, nga 3 në Strugë, Pehçevë dhe Sveti Nikollë, nga 2 raste në Makedonski Brod, Vallandovë dhe Negotinë dhe 1 rast në Dibër.

ISHP-ja ka regjistruar 331 pacientë të shëruar. Kanë ndërruar jetë 10 persona. 3 pacientë nga Shkupi dhe nga 1 pacient nga Prilepi, Tetova, Strumica, Manastiri, Gostivari, Gjevgjelia dhe Probishtipi.

Numri i përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 87.590, numri i të shëruarve është 68.695 kurse I viktimave shkon në 2.657. Për momentin shënohen 16.238 raste aktive. Në nivel vendi, janë bërë gjithsejt 423.696 testime për COVID-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qeveria synon ta privatizojë Postën e Maqedonisë

E.E.

Nedelkov: Duhet të ketë zgjidhje për orët mësimore, në të kundërtën mësuesit do të revoltohen

E.E.

Për 20 ditë policia ka shqiptuar 10 mijë gjoba për shkelje në komunikacion

Z H

Nxënësit prej sot në pushim, mësimi vazhdon më 21 janar

Z H

Rekomandime të ashpra nga UNESCO për trashëgimin në Ohër

T E

Kostadinov: Gjuha maqedonase është e pranuar, nuk do kemi problem me rrugën tonë të integrimit në BE

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...