Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

489 raste të reja, 26 të vdekur dhe 748 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 25 dhjetor – MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1892 testime kurse janë regjistruar 489 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 230, Kumanovë – 28, Ohër – 26, Prilep – 21, Kavadar, Strumicë dhe Tetovë nga 18, Gostivar – 16, Strugë – 15, Gjevgjeli – 14, Manastir -13, Veles – 11, Kocanë – 8, Shtip – 7, Kriva Pallankë dhe Radovish – 6, Vallandovë – 5, Krushevë, Pehcevë dhe Resnjë nga 4, Vinicë dhe Negotinë nga 3, Probishtip, Kratovë, Sveti Nikollë dhe Kërcovë nga 2 dhe nga 1 rast në Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Dellcevë.

ISHP-ja ka regjistruar 748 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 26 persona. 9 pacientë nga Shkupi, 3 nga Prilepi, nga 2 pacientë nga Kumanova, Velesi dhe Manastiri dhe nga 1 pacient nga Shtipi, Struga, Ohri, Gostivari, Strumica, Berova, Dellceva dhe Kërcova.

Numri i përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 shkon në 80.896, numri I të shëruarve është 58.182, kurse I viktimave shkon në 2.401. Për momentin shënohen 20.313 raste active.

Nga fillimi I epidemisë, në vendin tonë, janë bërë gjithsejt 390.777 testime për COVID-19.

Postime të ngjashme

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

Komuna e Çairit dhe Sarajit nderuan misionarët e diferencuar politik

R Zh

ASH-AA: Politika të largojë duart nga arsimi

R Zh

ANKETA/VMRO prinë para LSDM, dallimi mes BDI dhe ASH vetëm 1 përqind

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...