Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

493 raste të reja, 15 të vdekur dhe 450 të shëruar

Shkup, 30 dhjetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2366 testime ndërsa janë regjistruar 493 raste.

Më tepër raste janë regjistruar në Shkup: 210, Kumanovë-28, Shtip-14, Prilep-14, Tetovë-7.

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 450 pacientë të shëruar.

Në 24 orët e fundit 15 persona kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë numri i personave të prekur nga koronavirusi është 82 794, numri i pacientëve të shëruar 60 706, ndërsa numri i të vdekurve 2 488.

Numri i rasteve aktive është 19 600.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...