Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

5.000 qytetarë do të marrin kompensim të plotë për inverter

Zhurnal Ads

Shkup, 24 tetor – Thirrja publike për dhënien e subvencioneve për kondicionerët inverter për ngrohjen e familjeve po mbaron, informon Qyteti i Shkupit.

Që nga hapja e thirrjes publike për subvencione për invertorët, deri më tani janë dorëzuar 5,000 kërkesa. Në përputhje me këto shifra, Qyteti informon se kuota e parashikuar për subvencione është përmbushur, kështu që kërkesat nga qytetarët për subvencione për invertorët nuk do të pranohen më.

Sipas kushteve në thirrje, qytetarët do të rimbursohen plotësisht për kostot e blerjes së një kondicioneri inverter, por jo më shumë se 62,000 denarë në vlerë neto. Qytetarët aplikuan në internet për këtë thirrje.

Për qytetarët që kanë aplikuar për subvencione për invertorët dhe plotësojnë kushtet, po zhvillohet procesi i dorëzimit të sobave të vjetra që përdorin lëndë djegëse jo-ekologjike në këmbim të kondicionerëve inverter për ngrohje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

934 të infektuar të ri nga bilanci me Covid 19, 5 kanë humbur jetën

T E

VMRO-DPMNE: Qeveria është e paaftë, paraqet rrezik si coronavirusi

E.E.

S’ka vendim për mjeken që mbylli dermatologjinë

admin

Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet pa pengesa

T E

Mbushen kapacitetet e spitaleve, situata po menaxhohet

T E

Strugë, 5 objekte hotelierike nuk i kanë respektuar masat për mbrojtje nga Covid

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...