Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

5 gra ishin viktima të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar në Policinë e Kosovës 5 raste të dhunës në familje, shkruan Gazeta Express.

Rastet kanë ndodhur në Prishtinë, Podujevë, Gjilan, Ferizaj e Gjakovë.

Policia njofton se një person është dërguar në mbajtje në Prishtinë pasi i njëjti, pas një mosmarrëveshje mbrëmë kishte sulmuar një grua.

Një tjetër grua ka raportuar në Polici se mbrëmë u sulmua fizikisht nga një burrë në Podujevë. I njëjti është intervistuar dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt.

Në mbajtje u dërgua një burrë në Gjilan pasi sulmoi fizikisht një grua dje rreth orës 13:00. Viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe më pas është liruar.

Në Gjakovë një grua ka raportuar në Polici se është sulmuar nga dy persona. Të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit  njëri prej tyre është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara tjetër lirohet në procedurë të rregullt.

Nën ndikimin e alkoolit u sulmua fizikisht edhe një grua në Ferizaj. Nga i dyshuari është sekuestruar mjeti që e kishte përdorur në rast dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë./Express/

Postime të ngjashme

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Haxhiu: Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës

Dafina Vidishiqi

Përfundon takimi Kurti-Macron, zv.kryeministrja Emilija Rexhepi tregon çka u bisedua

Dafina Vidishiqi

I gjendet një armë zjarri, arrestohet një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

Brenda dhe jashtë pallatit Elysee, takimi Macron-Kurti

Dafina Vidishiqi

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...