5 raste të reja me Covid dhe 1 viktimë, shërohen 86 pacientë

Shkup, 1 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2531 testime, ndërsa janë regjistruar 5 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 2 raste, në Veles, Kavadar dhe Berovë nga 1.

Janë regjistruar 86 pacientë të shëruar ndërsa ka ndëruar jetë vetëm 1 pacient i moshës 76 vjeçare nga Vinica.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155689 persona. Prej tyre, 150063 janë shëruar, 5485 kanë ndëruar jetë ndërsa numri i rasteve aktive është 141.//Zhurnal.mk

Related posts

Zaev pas takimit me Kurtin: Kemi nënshkruar 11 marrëveshje bashkëpunimi (drejtpërdrejtë)

D V

Në “Tabanoc” pritet deri në 1 orë për dalje nga vendi

Redaksia

Po ndërtohet lagje elitare në Saraj/ Vila me pishina, hotel, restorane, spa-qendra

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com