5 të shëruar dhe 18 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shkup, 16 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 3470 testime për covid, ndërsa janë regjistruar 18 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, në Tetovë janë regjistruar 8 raste ndërsa në Shkup 4. Më pas në Gostivar 2 dhe Ohër 2. Radovish dhe Dibër janë regjistruar vetëm nga një rast.

Nuk ka pacientë të vdekur ndërsa janë regjistruar vetëm pesë të shëruar.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155882 persona. Prej tyre, 150159 janë shëruar, 5487 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 236.//Zhurnal.mk

Related posts

Petrit Saraçini: Në listën e “Qytetit të Gjelbër Human” nuk ka asnjë shqiptar, turk, rom, boshnjak …, duket si gjithçka, por jo si e gjelbër

Redaksia

“Euroaktiv”: Uashingtoni e rrit presionin mbi Sofjen për të hequr veton ndaj Shkupit

D V

MSH: Gjendja është stabile, për momentin nuk ka nevojë për kufizime të reja

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More