Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

5 të vdekur dhe 142 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1542 testime, ndërsa janë regjistruar 142 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 37 raste të reja, në Kumanovë 18, Dibër 1, Shtip 3, Prilep 8, Tetovë 13, Strugë 3, Manastir 4, Gostivar 9 , Strumicë 4, Kriva Pallankë 8, Radovish 1, Krushevë 1, Koçan 5, Probishtip 3, Makedonski Brod 2, Pehçevë 4, Berovë 2, Vallandovë 1, Vinicë 3, Dellçevë 7, Kratovë 1, Kërçovë 2 dhe Resnje 2.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë 5 pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 69 vjeçar nga Gostivari, një 84 vjeçar nga Prilepi, një 84 vjeçar nga Ohri, një 46 vjeçar nga Makedonski Brodi dhe një 58 vjeçar nga Shtipi.

Nga ana tjetër janë shëruar 98 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani është 15555, numri itë shëruarve 12994, i të vdekurve 642 dhe rastet aktive për momentin janë 1919.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Më 30 tetor mblidhen krerët për “mini Schengen”, përfshihet edhe Kosova

admin

MASH: Të infektuar nën 1% e nxënësve dhe kuadrit, protokollet janë efikase

admin

Spasovski: Policia do të intervenojë pas çdo raportimi për shkelje të masave kundër Kovid-19

admin

Mali i Zi, arrihet marrëveshje për koalicion qeverisës

S.B.

LSDM: Mickoski është përgjegjësi direkt për shtrenjtimin e energjisë elektrike prej 100% gjatë qeverisjes së VMRO-së

E.E.

Zaev takon ambasadorin rus: Qëllimi strategjik është BE dhe NATO por e respektojmë miqësinë me Rusinë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...