Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

5 viktima, 357 raste të reja me Covid-19 dhe 122 të shëruar

Shkup, 13 shkurt – Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3121 testime të realizuara, 357 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup – 140, Kavadar – 35, Prilep – 32, Veles – 23, Ohër – 19, Kumanovë – 14, Tetovë – 11, Negotinë – 10, Gostivar – 7, Manastir – 6, Strugë – 6, Shtip – 5, Gjevgjeli – 5, Berovë – 5, Bogdanc – 5, Resnjë – 4, Dellçevë – 4, Krushevë – 4, Strumicë – 3, Vallandovë – 3, Kratovë – 3, Koçan – 2, Kriva Pallankë – 2, Radovish – 2, Probishtip – 2, Kërçovë – 1, Sveti Nikollë – 1, Demir Hisar – 1, Makedonski Brod – 1, Demir Kapi – 1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 122 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq, 5 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

Postime të ngjashme

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

17 të shëruar dhe 74 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Z H

Gërvalla Shvars: Ballkani i hapur nuk është diçka e re, por mund të jetë e rrezikshme

Z H

Shpaloset tabela e rrugës “Jusuf Gërvalla” në Çarshi të Vjetër

Z H

Në qershor rritje prej 9,5 për qind të prodhimtarisë industriale në nivel vjetor

Z H

Osmani: Sapo të formohet qeveria në Sofje intensivisht do të angazhohemi për zgjidhje

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...