50% e britanikëve e konsiderojnë të gabuar rihapjen

Gjysma e britanikëve janë shprehur “të shqetësuar” nga rihapja sot e Britanisë së Madhe, në të ashtuquajturën “dita e lirisë”.

 

“The Guardian” raportoi, duke cituar një sondazh të YouGov për “Times” se “më shumë se gjysma e të anketuarve, midis 7 dhe 11 korrik, thanë se ishin të shqetësuar në lidhje me planet për të hequr kufizimet antiCOVID-19”.

Vetëm 31% u shprehën në favor, ndërsa 14% thanë se nuk kishin ndonjë mendim për këtë çështje.

Related posts

SHBA akuzon katër iranianë për komplot kundër një gazetareje

D V

Shkon në 36 numri i të vdekurve si pasojë e përmbytjeve në Belgjikë

N E

Talibanët i largojnë gratë nga kamerat televizive

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More