Agjencia Zhurnal.mk
Bota

50 palestinezë të hospitalizuar në përleshjet në Jerusalem

Së paku 50 palestinezë janë hospitalizuar pas lëndimeve që kanë marrë në përleshjet me Policinë e Izraelit në Jerusalem, raportojnë autoritetet mjekësore palestineze, raporton agjencia AP.

Policia ka përdorur gazlotsjellës ndër të tjera në xhaminë Al-Aqsa. Policia izraelite ka thënë se palestinezët kanë gjuajtur gurë, karrige dhe objekte tjera në drejtim të tyre.

Në xhirime shihet duke përdorur Policia gazlotsjellës brenda xhamisë Al-Aqsa, gjatë përleshjeve mes zyrtarëve policorë dhe palestinezëve.

Postime të ngjashme

Gjermania tërheq një togë nga misioni i NATO-s në Lituani

Dafina Vidishiqi

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Dafina Vidishiqi

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Dafina Vidishiqi

Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Dafina Vidishiqi

Biden flet pas takimit me Putinin: Unë bëra atë që erdha të bëj

Dafina Vidishiqi

Borrell: Qeveria ruse dëshiron të destabilizojë Bashkimin Evropian dhe anëtarët e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...