Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Janë pranuar 51 mjekë të rinjë për të luftuar Covid 19, paga 30 mijë denarë

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Nga sot, 51 mjekë të rinjë do të fillojnë me punë në repartet infektive për trajtim të pacientëve me covid 19, informon Zhurnal.

Mjekët e rinjë do të angazhohen me marrëveshje pune me 30 mijë denarë pagë në muaj.

Ministri Filipçe njoftoi se ky është një nga proceset i cili do u mundësojë mjekëve të rinjë të ndjehen të mirseardhur në sistemin shëndetësor, të jenë të stimuluar me pagë adekuate finansiare, të mësohen, të edukohen mirë dhe të arrijnë nivel të dijes.

“Gëzohem me mjekët e rinjë të cilët e shohin të ardhmen e tyre në shëndetësinë publike dhe në mënyrë aktive kontribojnë në krijimin e politikave shëndetësore”, është shprehur Filipçe.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Buxheti i Komunës Mavrovë dhe Rostushë për vitin e ardhshëm peshon mbi 189 milionë denarë

T E

Prej fillimit të pandemisë, rënie e dukshme e kërkesave për azil në BE

E.E.

Gjuha shqipe në institucione është shtyllë e ardhmërisë sonë kombëtare dhe fetare

T E

Zaev – Micotakis: Partneritetin e transformuam në aleancë me anëtarësimin e vendit tonë në NATO

Z H

Fokusi i bisedimeve mes Shkupit dhe Sofjen në Planin e Aksionit të BE-së

D J

Publikohet konkurs për stipendi për qëndrime të shkurtëra studimore në Britani të Madhe

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...