Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

54 të shëruar dhe 42 raste të reja me COVID-19

Ndonëse numri i personave të shëruar nga Coronavirusi sot është dukshëm më i vogël sesa gjatë ditëve të kaluara, ai vazhdon të jetë më i ngritur sesa rastet e reja positive, njofton Insajderi.

54 persona të shëruar, 42 të infektuar dhe asnjë vdekje – është bilanci i fundit i regjistruar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Numri total i rasteve pozitive është 15 mijë 705 raste nga 69 mijë 108 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 627 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 54 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.731 raste, kurse numri i rasteve aktive është një mijë e 347.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 13 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe me nga një rast Drenas, Ferizaj, Mitrovicë, Pejë, Prizren, Rahovec dhe Skenderaj”, thuhet tutje në raportin e përditshëm të IKSHPK-së. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Policia me masa të ashpra për të parandaluar përhapjen e pandemisë

N E

Vjosa Osmani për ‘The Irish Times’: Kosova synon të padisë Serbinë për gjenocid

N E

BE: Dialogu duhet të jetë prioriteti më i rëndësishëm i Kosovës

N E

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...