Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

55 kilogramë drogë në Kapshticë, arrestohen 2 shqiptarë/ Do ta çonin dërgesën në Athinë

Policia greke ka sekuestruar në Kapshticë një sasi prej 55 kg kanabis sativa.

Sipas burimeve policore, lënda narkotike ishte ngarkuar në 3 çanta të mëdha, të cilat ishin në një kamion që drejtohej nga një 32-vjeçar, ndërsa në kabinë ndodhej edhe një anëtar tjetër i organizatës, 24 vjeç.

Policia thotë se kishte informacione të sigurta lidhur me aktivitetin e dy të arrestuarve, madje po i gjurmonte prej disa kohësh dhe i ndaloi pak kilometra pasi ishin nisur.

Të dy të arrestuarit janë shtetas shqiptarë. Ata deklaruan se lëndën narkotike e kishin ngarkuar jashtë doganës greke në Kapshticë dhe në vazhdim do ta dorëzonin atë në Athinë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan edhe 1220 euro, 6 telefona celularë si dhe kamioni i përdorur për trafikun e lëndës narkotike. Dy të arrestuarit do të dërgohen në gjykatë mëngjesin e së hënës për masë sigurie.

Postime të ngjashme

“Kush ka më shumë mandate…”, Bylykbashi tregon si zgjidhet kryeministri pas 25 Prillit

T E

Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

T E

Aksident në Krujë, plagoset 21-vjeçari

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...