Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

556 raste të reja, 22 të vdekur dhe 404 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 9 janar – Gjatë 24 orëve të fundit nga 2953 testime të realizuara, 556 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup-270, Kumanovë-24, Shtip-17, Prilep-17, Tetovë-17, Strugë-6, Veles-23, Manastir-10, Ohër-12, Kavadarc-21, Gostivar-17, Gjevgjeli-6, Strumicë- 22, Kriva Pallankë-13, Radovish-10, Koçan-14, Probishtip-1, Makedonski Brod-4, Pehçevë-6, Berovë-12, Vallandovë-1, Vinic-2, Dellçevë-4, Kratovë-5, Sveti Nikollë -3, Kërçovë-12, Resnjë-1 dhe Negotin-6.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 404 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 22 pacientë nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me Covid-19.

Postime të ngjashme

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

T E

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

T E

Shpërthen zjarr i fuqishëm në fshatrat e Manastirit

T E

Sassoli kërkon Konferencë ndërqeveritare për Shqipërinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...