Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“56.2% më shumë”- Rama publikon shifrat e rritjes së pagave në sektorin publik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tioj në Facebook disa shifra të cilat sipas tij tregojnë se pagat në publik janë rritur gjatë qeverisjes së Partisë Socialiste.

Sipas shifrave të publikuara nga Rama, në sektorin publik pagat janë rritur me 56.2%. Vlera totale e parave në 2006 ishte 45.5 miliardë lekë dhe në 2021 parashikohet të shkojë në 71.1 miliardë lekë.

Rama publikimin e këtyre shifrave e shoqëron me shkrimin: Me këto dy shifra për fondin e pagave të shtetit, për thuajse të njëjtin numër punonjësish, ku mund të shihni përgjigjen e qartë të pyetjes, “A janë rritur a s’janë rritur pagat?”

Postimi i plotë i Ramës:

Postime të ngjashme

“Kush ka më shumë mandate…”, Bylykbashi tregon si zgjidhet kryeministri pas 25 Prillit

T E

Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

T E

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

“Të mbrojmë votën” – Meta: Nëse do funksiononte SPAK, s’do merrja iniciativa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...