Maqedoni TOP LAJM

561 raste të reja, 22 të vdekur dhe 197 të shëruar, bilanci i fundit me Covid 19

Zhurnal Ads

Shkup, 25 tetor – Ministria e shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 561 raste të reja me KOVID-19, ndërsa janë bërë 1901 testime. Rastet janë regjistruar në Shkup-271, Kumanovë-29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Veles-20, Strumicë-32.

Instituti për Shëndet Publik, ka regjistruar 197 pacientë të shëruar. Për fat të keq në 24 orët e fundit është shënuar numër rekord i personave të cilët e kanë humbur jetën nga koronavirusi, edhe atë 22.

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1819648248342200/2530569897250028/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Ganiu: Mjetet për zbukurimin e komunës alokohen për qëllim humanitar

T E

“DailyNews.mk”: Mini Schengeni Ballkanik mundësi për zhvillim ekonomik dhe afrim drejt BE-së

R ZH

Deputetët do të diskutojnë për vendimet për gjendje të jashtëzakonshme nga presidenti

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...