Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid 19

Shkup, 25 shkurt – Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 2.972 testime, ndërsa janë regjistruar 582 raste të reja me Covid-19.

Ndërkohë janë regjistruar 374 pacientë të shëruar.

Si pasojë e Covid-19 jetën e kanë humbur 13 persona, bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Deri më tani në vend janë bërë 521.692 testime për Covid-19.

Postime të ngjashme

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...