Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

5G në iPhone 12 nuk do të jetë plotësisht funksional në lansim

Zhurnal Ads

Rrjeti 5G është padyshim tipari më i ri për gamën e re të iPhone 12, por disa përdoruesve të hershëm mund t’ju duhet të presin pak për të ndjerë përfitimet e plota të atyre shpejtësive të të dhënave të gjeneratës së ardhshme.

Sipas një dokumenti të pretenduar të botuar në Reddit gjatë fundjavës (përmes MacRumors), lidhja 5G nuk do të jetë në dispozicion ndërsa iPhone 12 është në modalitetin Dual SIM, shkruan Trustedreviews.

Në dokumentin e raportuar, Apple thotë se rrjeti 5G nuk do të përdoret në telefonat Dual SIM, të paktën derisa të vijë një azhurnim për të rregulluar situatën, transmeton Telegrafi.

Dokumenti i pretenduar thotë: “5G nuk do të mbështetë telefonin Dual SIM, edhe nëse tentoni, ai do të përdorë përsëri 4G LTE”.

Personi që postoi imazhin më poshtë vazhdoi të pretendonte se Apple planifikon një azhurnim iOS 14 para fundit të vitit, i cili do të zgjidhë zhurmën dhe do të mundësojë 5G në modalitetin Dual SIM.

Gama e iPhone 12 është e para që ofron ndonjëherë një modem 5G. Në Mbretërinë e Bashkuar, ata do të mbështesin rrjetet nën-6GHz tashmë në veprim, ndërsa rrjeti i SHBA-së do të mbështetë infrastrukturën më të shpejtë mmWave aktualisht në qytetet e mëdha.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Microsoft lançon ndërfaqen e re të platformës Xbox

admin

Shtëpi elektrike: nanoteknologjia i kthen tullat në bateri

admin

Një telefon i ri po vjen nga Samsung më 23 Shtator

admin

Roboti “gjarpër” në shërbim të industrisë së naftës

S.B.

Instagram fillon të etiketojë publikimet e ‘mediave të kontrolluar nga shteti’

admin

Raspberry Pi 400 është tastierë dhe kompjuter njëherazi

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...