Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

6 të shëruar dhe 15 të infektuar me covid në Maqedoni

Shkup, 21 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2550 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 15 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 10, në Dibër dhe Kumanovë nga 2 ndërsa në Tetovë vetëm 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 6 pacientë ndërsa nuk ka vdekur asnjë.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar 155965 persona. Prej tyre, 150243 janë shëruar, 5488 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 234.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

54 raste të reja, 28 të shëruar dhe një i vdekur nga KOVID-19

R Zh

Mickoski: Ilindeni është ndjenjë e veçantë për secilin maqedonas

R Zh

Xhaferi uron Ilindenin: Kemi një shtet të përbashkët dhe jemi përgjegjës ta ruajmë

R Zh

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...