Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

6 të vdekur, 63 raste të reja dhe 573 të shëruar me Covid në Maqedoni

Shkup, 25 janar- zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 677 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 63 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, më tepër se gjysma janë regjistruar në Shkup – 37, Kumanovë 4, Tetovë 1, Gostivar 1, Shtip 2, Manastir 1, Veles 1, Ohër 2, Kavadar 5, Strugë 1, Shën Nikollë 1, Kriva Pallankë 1, Berovë 2, Dellçevë 1, Probishtip 1, Kratovë 1, Pehçevë 1.

Kanë ndëruar jetë 6 pacientë. Bëhet fjalë për dy pacientë nga Shkupi (54 dhe 79 vj.). Dy nga Prilepi (85 dhe 93 vj). Një 70 vj nga Kavadari dhe një 83 vj nga Struga.

Nga ana tjetër janë shëruar 573 pacientë.

Deri tani në vend gjithsej janë infektuar 90717 qytetarë. 78727 prej tyre janë shëruar. 2791 kanë ndëruar jetë ndërsa rastet aktive janë 9199.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...