Agjencia Zhurnal.mk

6 të vdekur dhe 88 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, shërohen 113 pacientë

Shkup, 5 gusht – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1507 testime për Covid 19, ndërsa pozitiv kanë rezultuar vetëm 88 pacientë, informon Zhurnal.

Sipas të dhënave, në Shkup janë regjistruar 23 raste të reja, në Kumanovë 8, Dibër 2, Shtip 10, Prilep 3, Strugë 11, Tetovë 2, Veles 2, Manastir 3, Ohër 8, Kavadara 1, Gostivar 4, Strumicë 1, Makedonski Brod 4, Vinicë 2, Shën Nikollë 2 dhe Kërçovë 2.

Kanë ndëruar jetë 6 pacientë. Dy paciente nga Shkupi, një pacient nga Kumanova, një pacient nga Gostivari, një nga Tetova dhe një nga Shtipi.

Nga ana tjetër janë shëruar 113 pacientë.

Deri tani në vend janë kryer gjithsej 108384 testime, prej të cilave 11289 kanë rezultuar pozitive. Numri i të shëruarve është 7221, i të vdekurve 511 ndërsa rastet aktive janë 3557.//Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...