Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

6 viktima dhe 43 raste të reja me Covid në Maqedoni

Shkup, 2 qershor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë kryer 3007 testime për Covid, ndërsa pozitiv kanë rezultuar gjithsej 43 persona, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 24 raste të reja, në Kumanovë 5, Manastir dhe Ohër nga 3, Prilep, Tetovë dhe Kërçovë nga 2, ndërsa në Gjevgjeli dhe Vinicë nga 1.

Kanë ndëruar jetë gjithsej 6 persona. Bëhet fjalë për dy pacientë nga Shkupi, një nga Tetova, një nga Kumanova, një nga Velesi dhe një nga Manastiri.

Janë shëruar gjithsej 48 pacientë.

Deri tani në Maqedoni janë infektuar gjithsej 155345 persona. Prej tyre, 148846 janë shëruar, 5429 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 1070.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pesë persona të dyshuar për zjarret në Maqedoni

D V

Ambasadorja amerikane Bërnz e vizitoi Entin hidrobiologjik në Ohër

D V

Harta e zjarreve aktive dhe të lokalizuara në mbarë vendin

D V

Nuk ka rrezik nga lindani, zjarri në “OHIS” është lokalizuar

D V

Lokalizohet zjarri pyjor në Leshan në Komunën e Debërcës

D V

Tetë zjarre të reja në Kumanovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...