Shqipëri

6 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Zhurnal Ads

Sot mbushen 6 vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në Tiranë.

Papa qëndroi për rreth 12 orë në Tiranë, duke i bërë Shqipërisë një jehonë të madhe për bashkëjetesën paqësore dhe bashkëpunimin ndërmjet anëtarëve të feve të ndryshme.

Papa Françesku kishte zgjedhur Shqipërinë, si vizitën e parë të tij në Evropë. Fjalimin e parë, e mbajti në presidencë, për të vazhduar pastaj fjalimin në meshën e shenjtë në sheshin “Nënë Tereza”.

Papa u prit nga dhjetëra-mijëra shqiptarë të të gjitha besimeve fetare.

Postime të ngjashme

“Na kanë ndërruar gjendjen civile se jemi të djathtë”, PD ‘zbulon’ planin e Ramës për manipulimin e zgjedhjeve: Gati padia penale për Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë

admin

Balla pas mbledhjes: Deri më 25 prill, takime të përjavshme (flet edhe për Lleshaj dhe Shahinin)

admin

Dëmtohet sistemi i transmetimit i OST-së, pa drita i gjithë jugu i Shqipërisë dhe Durrësi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...