Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

60 faqe përgjigje për Gjykatën e Strazburgut për amnistinë nga ish presidenti Ivanov

Shkup, 11 qershor – Zhurnal.mk – Përgjigje në më shumë se 60 faqe dhe material dëshmues të mijëra faqeve do t’i dërgohen gjatë ditës, Gjykatës evropiane për të drejta të njeriut në Strasburg, deklaroi sot ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse dhe çfarë përgjigje shteti i dërgoi Gjykatës së Strasburgut në lidhje me amnistitë e ish-presidentit Gjorge Ivanov.

Pas paraqitjes së përgjigjes, theksoi Mariçiq, gjykata parashikon që ai të dërgohet në palën kundërshtare që të prononcohet për të, pas së cilës ne do të kemi mundësi të prononcohemi sërish, para se gjykata të veprojë rreth tij.

“Në këtë moment nuk do të thosha asgjë më shumë. Ne kemi punuar vërtet shumë për të përgatitur këtë përgjigje me një ekip serioz juridik profesional me ekspertë nga brenda dhe jashtë vendit, të cilët mendoj se kanë arritur maksimumin dhe mund të them se ne po ndjekim përgjigjen sot me një ndërgjegje të pastër”, tha Mariçiq, duke u përgjigjur pyetjes së një gazetari pas hapjes së Konferencës mbi efikasitetin e punës së gjyqtarëve dhe administratës gjyqësore.

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...