Kosovë

60 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 15 në gjendje të rëndë

Zhurnal Ads

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 60 pacientë me COVID-19. Prej tyre 15 janë në gjendje të rëndë shëndetësore, kurse 41 pacientë të tjerë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 2 me respirator.

Nga spitali kanë njoftuar edhe se dy pacientë janë shëruar nga virusi korona.

“2 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19 në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 60 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 2 janë në Respirator, 41 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 15 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Ndërsa, nga personeli i Spitalit aktualisht janë të infektuar 2 mjekë, 4 Infermierë dhe 3 punëtorë të shërbimeve teknike.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 190 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësore.

Postime të ngjashme

Thaçi shpall zgjedhjet për kryetar të Podujevës dhe të Mitrovicës së Veriut më 29 nëntor

admin

Politologu bullgar: Në Hagë duhet të jenë Aleksandar Vuçiq e Ivica Daçiq

XH,I

Thaçi: Njohja nga Izraeli forcon Kosovën si shtet

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...