Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

632.676 vaksinime janë kryer në të gjithë Shqipërinë

Ministrja Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se ditën e sotme janë bërë 10 mijë e 169 vaksinime anti covid në Shqipëri. Më tej, Manastirliu thotë se gjithsej në vend janë kryer 632.676 vaksinime në të gjithë vendin.

Ndërkohë, objektivi i qeverisë është që brenda qershorit të bëhen 1 milionë vaksinime.

Manastirliu: Sot janë kryer 10.169 vaksina anti-COVID, gjithsej 632.676 vaksinime në të gjithë vendin. Pas 500 mijë vakisnimeve, objektivi i ri qeverisë, 1 milionë vaksinime brenda qershorit

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...